Kvety stráži mobil

Zaujímavosti » Kvety stráži mobil

Dôkazom, že vývoj elektroniky neustále napreduje, je aj netradičné zariadenie, ktoré uvádza na trh firma Parrot. Tento francúzsky výrobca bezdrôtového príslušenstva vyvinul výrobok najmä pre milovníkov kvetov, pretože v spojení s mobilom postráži obľúbený kvet v kvetináči. Príslušenstvo pomenované Flower Power má bezdrôtový snímač, ktorý sa zapichne do pôdy v kvetináči a ten sleduje parametre dôležité pre rast kvetiny, ako je teplota, vlhkosť, či svetlosť prostredia. Flower Power, dokonca analyzuje aj zloženie výživných látok v zemi a dokáže tiež poradiť, aký druh hnojiva treba použiť.  Bezdrôtové
Bluetooth spojenie umožňuje snímaču zaslať informáciu do mobilu. Pri kúpe aplikácie si zákazník môže vybrať zo 6 000 kvetín v katalógu, pripraveného tímom botanikov. Akonáhle sa zmenia optimálne podmienky života rastliny, či je to vlhkosť, svetlo alebo živiny, okamžite príde na mobil upozornenie.

 

Podobné zariadenie vyrába aj švajčiarska firma Koubachi AG, ktorá predstavila svoj výrobok na veľtrhu IFA v Berlíne. Vďaka jedinečnej Engine Plant Care (PCE), senzor Koubachi je schopný na mobil poradiť vo všetkom, čo rastlina potrebuje - vodu, hnojivo, vlhkosť, teplotu a intenzitu svetla. Kolík Koubachi nielen povie, kedy sa starať o rastliny, ale tiež dáva konkrétny návod, ako. Koubachi využíva modely Starostlivosť o rastliny, ktoré boli vyvinuté s poprednými biológmi a vedecky preukázané v skleníkových pokusoch. Pre každý druh, Koubachi je schopný určiť presné potreby s ohľadom na súčasnú sezónu, na klimatické pásmo a tiež vypracovať individuálny plán pre každý závod.