Rýchlejšie platby

Články o mobiloch » Rýchlejšie platby

Podľa prieskumu by asi 25 % Slovákov uvítalo platby cez mobil, keby banky poskytli takúto službu bez poplatkov. Tento systém je zatiaľ na Slovensku ešte v plienkach, pretože je potrebné doriešiť kvôli bezpečnosti všetky vzťahy medzi výrobcami mobilov, operačných systémov, mobilných operátorov a bánk.

 

Všetky tieto inštitúcie sa musia dohodnúť, kto bude vstupovať do vzťahu s klientom. Prieskum zistil, že zákazníci najviac dôverujú bankám, pretože vedia zabezpečiť vysokú bezpečnosť pri platbách i riadení individuálnych financií. Pre finančné ústavy by znamenal bezkontaktný platobný styk modernizáciu služieb a teda krok vpred. I pre mobilných operátorov by bolo výhodné zavedenie tejto služby a možno by takto vykompenzovali klesajúce príjmy z hlasových služieb, no nemajú až takú dôveru občanov ako banky.

 

Platby mobilom by slúžili výrobcom smartfónov a operačných systémov ako zdroj informácií o správaní sa klienta. Pravdepodobne dôvera a najvyššia bezpečnosť klientov pri platbách bude rozhodujúcim faktorom.